Napędzani pasją do czystej energii

Jesteśmy Stowarzyszeniem, które skupia najważniejszych producentów falowników (ang. inverter) używanych w instalacjach fotowoltaicznych. Łącznie reprezentujemy ponad 90% udziału w rynku instalacji prosumenckich oraz komercyjnych w Polsce.


Wiedza, która szanuje Twój czas

Pojawienie się i rozwój fotowoltaiki pod koniec lat 90. wymusił konieczność projektowania i produkcji zupełnie nowej klasy urządzeń elektroenergetycznych. Falowniki (ang. inverter), bo o nich tu mowa, z roku na rok stawały się coraz bardziej skomplikowane, głównie za sprawą zaawansowanych układów bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest bowiem nie tylko przetwarzanie energii prądu stałego (DC) na prąd przemienny (AC), ale przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo sieci, instalatorów i właścicieli. Popularyzujemy tę wiedzę wśród szerokiego grona odbiorców, również „nietechnicznych”, którzy nie mieli dużego doświadczenia z energetyką lub fotowoltaiką.


Nasz Zarząd

Silny zespół z wieloletnim doświadczeniem

dr inż. Maciej Piliński / Prezes Zarządu PSRF

Maciej Piliński jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej, kierunku Zarządzanie Energią Elektryczną.

Tytuł doktora nauk technicznych obronił w 1997 roku w Instytucie Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej zajmując się zagadnieniami sztucznej inteligencji (Fuzzy Logic oraz Neural Networks).

Od 2010 roku zdobywał doświadczenia na rynku fotowoltaiki w Polsce, gdzie czynnie uczestniczył w projektach oraz realizacjach różnorodnych instalacji o mocy od 3kWp do 2MWp, zdobywając unikatowe doświadczenia projektowo-wykonawcze. Jest członkiem i niezależnym ekspertem wielu stowarzyszeń, autorem licznych publikacji i prezentacji, które od wielu lat skupiają się na propagowaniu standardów i jakości w realizacji instalacji PV. Z ramienia PSRF bierze udział w pracach Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP) przy opracowaniu wytycznych związanych z bezpieczeństwem pożarowym instalacji fotowoltaicznych.

Od 2014 pracuje w firmie Fronius Polska Sp. z o.o. – oddziału Fronius International GmbH, wiodącego producenta falowników PV i urządzeń do magazynowania i zarządzania energią. Od stycznia 2016 roku pracuje na stanowisku Sales Director jednostki biznesowej Solar Energy.

Prywatnie i hobbistycznie jest miłośnikiem wszelkich rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej, inteligentnych budynków i Internetu Rzeczy (IoT).


Mgr inż. Adam Kampa DBA MBA LL.M. MSc / Członek Zarządu PSRF oraz Skarbnik

Adam Kampa – Manager branży energetycznej. Specjalizuje się w przygotowaniach, rozwijaniu oraz wdrożeniach i nadzorze realizacji projektów budowy nowych jednostek energetycznych. W portfelu zrealizowanych projektów posiada zarówno ciepłownie zasilające miejskie sieci ciepłownicze, wielopaliwowe elektrociepłownie współspalające paliwo alternatywne w postaci frakcji odpadowej RDF, biomasę oraz węgiel, farmy fotowoltaiczne i inne odnawialne źródła energii oraz elektrownie systemowe. Projekty, które do tej pory zrealizował były wielokrotnie nagradzane na arenie międzynarodowej, jak również lokalnej w konkursach z zakresu BHP oraz ochrony środowiska. W trakcie swoich dotychczasowych obowiązków zawodowych miał okazję pracować w prywatnych przedsiębiorstwach, spółce gminnej, międzynarodowej korporacji energetycznej, a także dla spółek energetycznych z mieszanym akcjonariatem, przy dominującej pozycji Skarbu Państwa.

Zajmował się nadzorowaniem pracy polskiego oddziału jednego z największych producentów inwerterów fotowoltaicznych w skali globalnej. Nadzorował wprowadzenie na rynek portfela produktów, zgodnych z wymaganiami programu Mój Prąd 4.0, a także nowych regulacji dotyczących systemu rozliczeń prosumentów, m.in. inwerterów sieciowych współpracujących z systemami akumulatorowi, inwerterów hybrydowych, ładowarek samochodowych czy urządzeń SmartHome do zwiększenia autokonsumpcji w czasie rzeczywistym. Wprowadzał na rynek przemysłowe magazyny energii, służące między innymi do stabilizacji pracy sieci elektroenergetycznej oraz eliminowania występujących na niej zakłóceń.


Adam Hrycz / Członek Zarządu PSRF

Adam Hrycz dołączył do Sungrow w grudniu 2020 roku jako Distribution Sales Manager na Polskę. Pasjonat technologii, efektywności energetycznej, zielonej energii. Adam jest przekonany, że postęp technologiczny sprawi, że świat stanie się lepszy.  W Sungrow odgrywa kluczową rolę w rozwoju biznesu PV, zarówno w sektorze mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Z energią odnawialną związany od kilku lat, początkowo jako Country Manager w Krannich Solar Polska. Absolwent Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim, ukończył Studia MBA w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie (Dyplom Oxford Brookes University) a także Studia Podyplomowe „Informatyka i Techniki Internetu” na Politechnice Warszawskiej. Jego wielką pasją jest sport. Adam jest medalistą zawodów w dwuboju siłowym i wyciskaniu sztangi. Mówi po angielsku. Mieszka w Józefowie koło Warszawy.